محسن دائی‌نبی به سال ١۳۵۲ در تهران متولد گردیده و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته گرافیک به انجام رسانده است. وی دارای رتبه "ممتاز" از انجمن خوشنویسان ایران می باشد ودر طی بیش از دو دهه فعالیت هنری خود، تاکنون ۲۵ نمایشگاه مهم جمعی و ١۵ نمایشگاه متنوع انفرادی داشته است.
او مدتی مدرس طراحی حروف در دپارتمان گرافیک دانشکده هنر و معماری دانشگاه ازاد اسلامی تهران بوده است.
مجموعه ای از آثارش تحت عنوان "خط سوم" در دست انتشار است که در مقدمه ی آن، استاد قباد شیوا که از برجسته ترین پیش کسوتان  طراحی گرافیک امروز ایران است، چنین نگاشته اند:
"چندین دهه است که هنرمندان کشورمان تحت عنوان نقاشیخط، تایپوگرافی،گرافیک و عناوین دیگر، فرم خط و حروف را بهانه قرار داده، آثاری را خلق کرده اند که جز معدودی، بقیه بسیار به هم شبیهند.
.... تا به امروز که شاهدیم دامنه ی استفاده از انتزاع حروف چگونه در سراسر کشورمان توسط هنرمندان،دنبال می شود که به عقیده بنده جز استثنائاتی، دیگر نه ابداعی در این آثار می بینیم و نه شخصیتی خاص و انگار که همه این آثار تولید یک کارگاه هنری هستند و فقط با نگاه به امضای پای آنها می توانید آن ها را تفکیک کنید.
...آثار محسن دائی‌نبی که در این کتاب امده است نگاهی صادقانه و مشتاقانه به همین سیاه مشق ها ولی با کنترلی هوشمندانه در چگونگی ارتباط فرم های تصادفی و بهره گیری زیبا شناسانه از آنها دارد.
.... در خاتمه باید گفت که حضور همین اصول زیبا شناسانه است که این مجموعه آثار را از هزاران اثر مشابه دیگر که نگاهی به انتزاع حروف دارند متمایز می سازد.
"
(با آرزوی موفقیت دائی‌نبی،قباد شیوا)
ادامه